Acana Cat Indoor Entree

by Acana
Βάρος Μονάδας
037633
Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες
26,50 €

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg 4.5kg

1.8kg

€14,72 /kg

037633

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

26,50 €

4.5kg

€12,53 /kg

037848

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

56,40 €

56,40 €

ACANA Highest Protein Indoor Cat ξηρά τροφή για γάτες εσωτερικού χώρου. Συνταγή χωρίς σιτηρά με 75% ζωικά συστατικά (ελευθέρας βοσκής κοτόπουλο, πέστροφα και σολομό), ιδανική για διατήρηση υγιούς βάρους, υποστήριξη της πέψης και λαμπερό τρίχωμα.

ACANA Highest Protein Indoor Cat: Η Απόλυτη Διατροφή Χωρίς Σιτηρά για Γάτες Εσωτερικού Χώρου!

Ικανοποιήστε τη φυσική επιθυμία της γάτας σας για περισσότερη ζωική πρωτεΐνη, υποστηρίζοντας παράλληλα τις μοναδικές ανάγκες της ζωής στο σπίτι, με τη συνταγή ACANA Highest Protein Indoor Cat. Πρόκειται για μια premium ξηρά τροφή χωρίς σιτηρά, σχεδιασμένη ειδικά για να χαρίσει στον αγαπημένο σας αιλουροειδή φίλο ευεξία, ενέργεια και ιδανική φυσική κατάσταση.

Η συνταγή είναι πλούσια σε 75% ποιοτικά ζωικά συστατικά, συνδυάζοντας απολαυστικό ελευθέρας βοσκής κοτόπουλο, πέστροφα και σολομό. Παράλληλα, βοηθά αποτελεσματικά στη διατήρηση ενός υγιούς βάρους, κάτι ιδιαίτερα κρίσιμο για τις γάτες εσωτερικού χώρου. Ένα προσεγμένο μείγμα προβιοτικών και φυτικών ινών φροντίζει για την άριστη υποστήριξη της πεπτικής υγείας, ενώ τα πολύτιμα ωμέγα-3 και ωμέγα-6 λιπαρά οξέα χαρίζουν υγιές δέρμα και ένα εντυπωσιακό, λαμπερό τρίχωμα.

Γιατί να επιλέξετε την ACANA Indoor Cat για τη γάτα σας:

  • 75% Ζωικά Συστατικά: Υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνες από κοτόπουλο ελευθέρας βοσκής, πέστροφα και σολομό.

  • Χωρίς Σιτηρά (Grain-Free): Ιδανική για γάτες με ευαισθησίες ή δυσανεξίες στη γλουτένη.

  • Έλεγχος Βάρους: Εξειδικευμένη σύνθεση για τις μειωμένες ενεργειακές ανάγκες των γατών εσωτερικού χώρου.

  • Πεπτική Υγεία: Περιέχει ειδικό μείγμα από προβιοτικά και φυτικές ίνες για ομαλή πέψη.

  • Υγεία Δέρματος & Τριχώματος: Ενισχυμένη με ωμέγα-3 και ωμέγα-6 λιπαρά οξέα.

Είναι κατάλληλη η τροφή αυτή για στειρωμένες γάτες ή γάτες που ζουν αποκλειστικά μέσα στο σπίτι; Ναι, η σύνθεση της ACANA Indoor Cat είναι ιδανική για γάτες εσωτερικού χώρου, καθώς βοηθά αποτελεσματικά στη διατήρηση του ιδανικού βάρους και στη σωστή πέψη.

Πού θα βρω τις τροφές ACANA για κατοικίδια; Θα βρείτε την πλήρη γκάμα των προϊόντων ACANA στα φυσικά μας καταστήματα σε Βύρωνα, Παγκράτι και Καλαμάκι (καθώς διαθέτουμε τρία φυσικά καταστήματα στην Αθήνα). Εναλλακτικά, παραγγείλετε online και αφήστε το Pet-it Fleet (το ιδιόκτητο όχημα μεταφοράς εντός δικτύου μας στην Αττική) να σας το παραδώσει άμεσα στην πόρτα σας (με δωρεάν παράδοση για παραγγελίες άνω των 45€), ή επιλέξτε Box Now (χωρίς τη χρήση κλασικών courier εταιρειών, προσφέροντας δωρεάν αποστολή για παραγγελίες αξίας 25€ και άνω) για πανελλαδική αποστολή! (Σημείωση: Προϊόντα που δεν είναι διαθέσιμα σε απόθεμα απαιτούν χρόνο παράδοσης 2 έως 4 εργάσιμες ημέρες).

Φρέσκο κρέας κοτόπουλου (16% αφυδατωμένο κοτόπουλο (16% αφυδατωμένη ρέγγα (16% ολόκληρη βρώμη, ολόκληρος αρακάς, λίπος κοτόπουλου (5% αλεσμένος μίσχανθος, ολόκληρες πράσινες φακές, φρέσκο κρέας γαλοπούλας (4% ωμή ολόκληρη ρέγγα (4% ολόκληρα ρεβίθια, ολόκληρες κόκκινες φακές, ίνες από φακές, ωμό ολόκληρο κουνέλι (1% φρέσκα εντόσθια κοτόπουλου (συκώτι, κάρδια) (1% φρέσκα εντόσθια γαλόπουλας (συκώτι, κάρδια) (1% χόνδρος κοτόπουλου (1% αποξηραμέναφύκια, φρέσκια ολόκληρη κίτρινη κολοκύθα, φρέσκια ολόκληρη κολοκύθα, φρέσκα ολόκληρα κράνμπερι, φρέσκα ολόκληρα μύρτιλα.
ΠΡΟΣΘΕΤΑ (ανά kg):
Τεχνολογικά Πρόσθετα: Φυσικά Αντιοξειδωτικά.Θρεπτικά Πρόσθετα: Χλωριούχος Χολίνη: 1200mg, Ταυρίνη: 400mg, Ένυδρο χηλικό σύμπλοκο ψευδαργύρου-αμινοξέων: 150mg, Βιταμίνη B1: 25mg, Βιταμίνη B2: 10mg, Νιασίνη: 50mg, Βιταμίνη B5: 8mg, Βιταμίνη B6: 7.5mg, Φολικό Οξύ: 0.75mg, Βιοτίνη: 0.03mg, Βιταμίνη B12: 0.1mg, Βιταμίνη A: 1875 IU, Βιταμίνη D: 250 IU, Βιταμίνη E: 175 IU, Ένυδρο χηλικό σύμπλοκο χαλκού-αμινοξέων: 11mg, L-Καρνιτίνη: 50mg, DL-Μεθειονίνη: 99mg. Ζωοτεχνικά Πρόσθετα: Enterococcus Faecium NCIMB10415: 600×10

Συστατικά: Κοτόπουλο χωρίς κόκαλα, γεύμα κοτόπουλου, γεύμα ρέγγας, πλιγούρι βρώμης, ολόκληρα μπιζέλια, λίπος κοτόπουλου, αλεσμένο χόρτο miscanthus, γαλοπούλα χωρίς κόκαλα, ολόκληρες πράσινες φακές, ολόκληρα ρεβίθια, ολόκληρες ρέγγες, φυσικό άρωμα κοτόπουλου, ίνες φακής, κουνέλι χωρίς κόκαλα, χόνδρος κοτόπουλου, συκώτι κοτόπουλου, καρδιά κοτόπουλου, ολόκληρα cranberries, αποξηραμένα φύκια, χλωριούχο χολίνη, πρωτεϊνικός ψευδάργυρος, μικτές τοκοφερόλες (συντηρητικό), συμπλήρωμα βιταμίνης Ε, ταυρίνη, συμπλήρωμα βιταμίνης D3, οξική βιταμίνη Α, L-καρνιτίνη, DL-μεθειονίνη, πρωτεϊνικός χαλκός, νιασίνη, μονονιτρική θειαμίνη , ριβοφλαβίνη, παντοθενικό ασβέστιο, υδροχλωρική πυριδοξίνη, φολικό οξύ, συμπλήρωμα βιταμίνης Β12, βιοτίνη, ασκορβικό οξύ (βιταμίνη C), κιτρικό οξύ (συντηρητικό), εκχύλισμα δεντρολίβανου, αποξηραμένο προϊόν ζύμωσης Lactobacillus acidophilus, αποξηραμένο προϊόν ζύμωσης Bidriment fermationtobacter προϊόν

ΜΕΤΑΒΟΛΙΖΟΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ: 3630 kcal/kg (414 kcal ανά φλιτζάνι 8 fl. oz), με 39% από πρωτεΐνη, 29% από υδατάνθρακες και 32% από λίπος.

Η συνταγή ACANA Indoor Entree έχει σχεδιαστεί για να ανταποκρίνεται στα διατροφικά επίπεδα που καθορίζονται από τα Προφίλ Θρεπτικών Τροφίμων για Ενήλικες της AAFCO.

Εγγυημένη Ανάλυση

  • Ακατέργαστη πρωτεΐνη (ελάχ.)36 %
  • Ακατέργαστο λίπος (ελάχ.)14 %
  • Ακατέργαστες ίνες (μέγ.)6 %
  • Υγρασία (μέγ.)10 %
  • Διαιτητικό άμυλο (μέγ.)18%
  • Ζάχαρα (μέγ.)1,2%
  • EPA (εικοσαπεντανοϊκό οξύ) (ελάχ.)0,1 %
  • DHA (εικοσιδυαεξανοϊκό οξύ) (ελάχ.)0,2%
  • Ασβέστιο (ελάχ.)1,4 %
  • Φώσφορος (ελάχ.)1 %
  • Μαγνήσιο (ελάχ.)0,1%
  • Ταυρίνη (ελάχ.)0,1%
  • Ωμέγα-3 λιπαρά οξέα* (ελάχ.)0,5 %
  • Ωμέγα-6 λιπαρά οξέα* (ελάχ.)2 %
  • Σύνολο μικροοργανισμών* (ελάχ.)100mm CFU/lb
  • (Lactobacillus acidophilus Bifidobacterium animalis Lactobacillus casei)
  • *Δεν αναγνωρίζεται ως βασικό θρεπτικό συστατικό από τα Προφίλ Θρεπτικών Τροφίμων για Γάτες της AAFCO.
Γατάκια: από 5 εβδομάδων και έπειτα ταΐζετε 60gr ανά κιλό σωματικού βάρους. Από 5 μηνών ταΐζετε 30gr ανά κιλό σωματικού βάρους. Ακολουθείτε κανονικά την αναγραφόμενη δοσολογία έπειτα από τους 13 μήνες ζωής. Στην κυοφορία: αυξήστε τη δοσολογία κατά 25% Στον θηλασμό: ταΐστε χωρίς περιορισμό. Η δοσολογία διαφέρει από γάτα σε γάτα ανάλογα την ηλικία, τη δραστηριότητα αλλά και την ιδιοσυγκρασία της. Χρησιμοποιήστε τον οδηγό αυτό ως κατευθυντήρια γραμμή και προσαρμόστε ανάλογα.
Σωματικό Βάρος (kg) Ξηρήg
2 35g
3 50g
4 60g
5 70g
6 80g
7 + 12 ανά kg
ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ 
2023-04-27

Πλήρης αποδοχή

Οι γάτες μας, δεχτηκαν την αλλαγή της τροφής με μεγάλη χαρά και ήδη μετά από αρκετό καιρό που την τρώνε έχουμε διαπιστώσει ότι έχει βελτιωθεί το τρίχωμα και η διάθεση των γατιών.

Αξιολόγησε κι εσύ

Σχετικά Προϊοντα

Leonardo Cat Food Adult Fresh Beef

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg 4.5kg

1.8kg

€14,72 /kg

037633

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

4.5kg

€12,53 /kg

037848

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

56,40 €

Ambrosia Grain Free Cat Adult Sterilized Fresh Salmon & Chicken

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg 4.5kg

1.8kg

€14,72 /kg

037633

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

4.5kg

€12,53 /kg

037848

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

56,40 €

Leonardo Cat Food Adult Fresh Duck

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg 4.5kg

1.8kg

€14,72 /kg

037633

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

4.5kg

€12,53 /kg

037848

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

56,40 €

Meowing Heads Paw Lickin' Chicken

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg 4.5kg

1.8kg

€14,72 /kg

037633

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

4.5kg

€12,53 /kg

037848

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

56,40 €

Almo Nature Holistic Dry Catfood Urinary Help Fresh Chicken

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg 4.5kg

1.8kg

€14,72 /kg

037633

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

4.5kg

€12,53 /kg

037848

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

56,40 €

Almo Nature Holistic Dry Catfood Hairball Fresh Chicken

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg 4.5kg

1.8kg

€14,72 /kg

037633

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

4.5kg

€12,53 /kg

037848

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

56,40 €

  • Δεν είσαι μέλος;

Έχετε ήδη λογαριασμό;
Σύνδεση ή Επαναφορά κωδικού