Acana Cat Highest Protein Kitten

by Acana
Βάρος Μονάδας
037631
Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες
26,50 €

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg

1.8kg

€14,72 /kg

037631

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

26,50 €

ACANA Highest Protein Kitten ξηρά τροφή για γατάκια. Premium συνταγή πλούσια σε 75% ζωικά συστατικά (κοτόπουλο, γαλοπούλα και σολομό), ειδικά σχεδιασμένη για την υγιή ανάπτυξη, την καρδιά, τα μάτια και την πεπτική υγεία γατών έως 12 μηνών.

ACANA Highest Protein Kitten: Η Κορυφαία Διατροφή για την Ανάπτυξη του Γατιού Σας!

Φροντίστε το αναπτυσσόμενο γατάκι σας προσφέροντάς του την ιδανική βάση για μια υγιή και δυνατή ζωή με τη συνταγή ACANA Highest Protein Kitten. Σχεδιασμένη ειδικά για γατάκια ηλικίας έως 12 μηνών, αυτή η premium ξηρά τροφή είναι πλούσια σε 75% ποιοτικά ζωικά συστατικά, όπως κοτόπουλο, γαλοπούλα και σολομό, ικανοποιώντας πλήρως τη φυσική τους διατροφική ανάγκη για πρωτεΐνη υψηλής βιολογικής αξίας.

Η προηγμένη σύνθεσή της παρέχει όλα τα απαραίτητα θρεπτικά συστατικά που υποστηρίζουν την ομαλή και υγιή ανάπτυξη της νεαρής γάτας σας. Συμβάλλει καθοριστικά στην υγεία της καρδιάς και των ματιών, ενώ παράλληλα φροντίζει για την ομαλή πεπτική υγεία, δίνοντας στο γατάκι σας την ενέργεια που χρειάζεται για ατελείωτο παιχνίδι και σωστή σωματική διάπλαση.

Γιατί να επιλέξετε την ACANA Kitten για το γατάκι σας:

  • 75% Ζωικά Συστατικά: Πλούσια σε πρωτεΐνες από κοτόπουλο, γαλοπούλα και σολομό για δυνατούς μυς.

  • Ειδικά για Γατάκια: Ιδανική διατροφική υποστήριξη για την κρίσιμη περίοδο ανάπτυξης έως 12 μηνών.

  • Υγεία Καρδιάς & Ματιών: Ενισχυμένη με βασικά θρεπτικά συστατικά για την υποστήριξη της όρασης και της καρδιακής λειτουργίας.

  • Πεπτική Υγεία: Προσεγμένη σύνθεση που προάγει την εύκολη πέψη στο ευαίσθητο πεπτικό σύστημα του μικρού σας φίλου.

  • Υπέροχη Γεύση: Υψηλή γευστικότητα που ικανοποιεί ακόμη και τα πιο απαιτητικά νεαρά γατάκια.

Μέχρι ποια ηλικία μπορεί να τρώει το γατάκι μου την ACANA Kitten; Η συνταγή αυτή είναι ειδικά διαμορφωμένη για γατάκια από τον απογαλακτισμό τους έως και την ηλικία των 12 μηνών, προσφέροντας όλη την ενέργεια και τα θρεπτικά συστατικά που απαιτεί η ανάπτυξή τους.

Πού θα βρω τις τροφές ACANA για κατοικίδια; Θα βρείτε την πλήρη γκάμα των προϊόντων ACANA στα φυσικά μας καταστήματα σε Βύρωνα, Παγκράτι και Καλαμάκι (καθώς διαθέτουμε τρία φυσικά καταστήματα στην Αθήνα). Εναλλακτικά, παραγγείλετε online και αφήστε το Pet-it Fleet (το ιδιόκτητο όχημα μεταφοράς εντός δικτύου μας στην Αττική) να σας το παραδώσει άμεσα στην πόρτα σας (με δωρεάν παράδοση για παραγγελίες άνω των 45€), ή επιλέξτε Box Now (χωρίς τη χρήση κλασικών courier εταιρειών, προσφέροντας δωρεάν αποστολή για παραγγελίες αξίας 25€ και άνω) για πανελλαδική αποστολή! (Σημείωση: Προϊόντα που δεν είναι διαθέσιμα σε απόθεμα απαιτούν χρόνο παράδοσης 2 έως 4 εργάσιμες ημέρες).

Φρέσκο κρέας κοτόπουλου (19% αφυδατωμένο κοτόπουλο (13% αφυδατωμένη ρέγγα (13% ολόκληρη βρώμη, ολόκληρος αρακάς, λίπος κοτόπουλου (7% ολόκληρες πράσινες φακές, αφυδατωμένη γαλοπούλα (5% ολόκληρα ρεβίθια, ολόκληρες κόκκινες φακές, ωμή ολόκληρη ρέγγα (4% φρέσκα αυγά εκτός κλωβών (4% έλαιο βακαλάου (2% ίνες από φακές, ωμό κρέας ορτυκιού (1% φρέσκα εντόσθια κοτόπουλου (συκώτι, κάρδια) (1% χόνδρος κοτόπουλου (1% αποξηραμένα φύκια, φρέσκια ολόκληρηκίτρινη κολοκύθα, φρέσκια ολόκληρη κολοκύθα, φρέσκα ολόκληρα κράνμπερι, φρέσκα ολόκληρα μύρτιλα.
ΠΡΟΣΘΕΤΑ (ανά kg):
Τεχνολογικά Πρόσθετα: Φυσικά Αντιοξειδωτικά. Θρεπτικά Πρόσθετα:Χλωριούχος Χολίνη: 1200mg, Ταυρίνη: 400mg. Ένυδρο χηλικό σύμπλοκο ψευδαργύρου-αμινοξέων: 150mg, Βιταμίνη B1: 25mg, Βιταμίνη B2: 10mg, Νιασίνη: 50mg, Βιταμίνη B5: 8mg, Βιταμίνη B6: 6.5mg, Φολικό Οξύ: 0.75mg, Βιοτίνη: 0.03mg, Βιταμίνη B12: 0.1mg, Βιταμίνη A: 750 IU, Βιταμίνη D: 100 IU, Βιταμίνη E: 160 IU, Ένυδρο χηλικό σύμπλοκο χαλκού-αμινοξέων: 11mg, L-Καρνιτίνη: 50mg, DL-Μεθειονίνη: 99mg. Ζωοτεχνικά Πρόσθετα: Enterococcus Faecium NCIMB10415: 600×10

Συστατικά: Κοτόπουλο χωρίς κόκαλα, γεύμα κοτόπουλου, γεύμα ρέγγας, πλιγούρι βρώμης, ολόκληρα μπιζέλια, λίπος κοτόπουλου, ολόκληρες πράσινες φακές, γεύμα γαλοπούλας, ολόκληρα ρεβίθια, ολόκληρες ρέγγες, αυγά, λάδι γύρας, φυσική γεύση κοτόπουλου, ίνες φακής, ορτύκια, χόνδρος κοτόπουλου, συκώτι κοτόπουλου, καρδιά κοτόπουλου, ολόκληρα cranberries, αποξηραμένα φύκια, χλωριούχο χολίνη, πρωτεϊνικός ψευδάργυρος, μικτές τοκοφερόλες (συντηρητικό), συμπλήρωμα βιταμίνης Ε, ταυρίνη, συμπλήρωμα βιταμίνης D3, οξική βιταμίνη Α, L-καρνιτίνη, DL-μεθειονίνη, πρωτεϊνικός χαλκός, νιασίνη, μονονιτρική θειαμίνη , ριβοφλαβίνη, παντοθενικό ασβέστιο, υδροχλωρική πυριδοξίνη, φολικό οξύ, συμπλήρωμα βιταμίνης Β12, βιοτίνη, ασκορβικό οξύ (βιταμίνη C), κιτρικό οξύ (συντηρητικό), εκχύλισμα δεντρολίβανου, αποξηραμένο προϊόν ζύμωσης Lactobacillus acidophilus, αποξηραμένο προϊόν ζύμωσης Bifidobacterium fermation animalis προϊόν.

ΜΕΤΑΒΟΛΙΖΟΥΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ: 3850 kcal/kg (439 kcal ανά φλιτζάνι 8 fl. oz), με 37% από πρωτεΐνη, 23% από υδατάνθρακες και 40% από λίπος.

Η συνταγή ACANA First Feast έχει σχεδιαστεί για να ανταποκρίνεται στα διατροφικά επίπεδα που καθορίζονται από τα Προφίλ Θρεπτικών Τροφίμων για Γάτες της AAFCO για όλα τα στάδια της ζωής.

Εγγυημένη Ανάλυση

  • Ακατέργαστη πρωτεΐνη (ελάχ.)36 %
  • Ακατέργαστο λίπος (ελάχ.)18 %
  • Ακατέργαστες ίνες (μέγ.)4 %
  • Υγρασία (μέγ.)10 %
  • Διαιτητικό άμυλο (μέγ.)18%
  • Ζάχαρα (μέγ.)1,2%
  • DHA (εικοσιδυαεξανοϊκό οξύ) (ελάχ.)0,2 %
  • EPA (εικοσαπεντανοϊκό οξύ) (ελάχ.)0,15 %
  • Ασβέστιο (ελάχ.)1,7 %
  • Φώσφορος (ελάχ.)1,1 %
  • Μαγνήσιο (ελάχ.)0,1%
  • Ταυρίνη (ελάχ.)0,1%
  • Ωμέγα-3 λιπαρά οξέα* (ελάχ.)0,9 %
  • Ωμέγα-6 λιπαρά οξέα* (ελάχ.)2,8 %
  • Σύνολο μικροοργανισμών* (λεπτά)100mm CFU/lb
  • (Lactobacillus acidophilus Bifidobacterium animalis Lactobacillus casei)
  • *Δεν αναγνωρίζεται ως βασικό θρεπτικό συστατικό από τα Προφίλ Θρεπτικών Τροφίμων για Γάτες της AAFCO.
Γατάκια: από 5 εβδομάδων και έπειτα ταΐζετε 60gr ανά κιλό σωματικού βάρους. Από 5 μηνών ταΐζετε 30gr ανά κιλό σωματικού βάρους. Ακολουθείτε κανονικά την αναγραφόμενη δοσολογία έπειτα από τους 13 μήνες ζωής. Στην κυοφορία: αυξήστε τη δοσολογία κατά 25% Στον θηλασμό: ταΐστε χωρίς περιορισμό. Η δοσολογία διαφέρει από γάτα σε γάτα ανάλογα την ηλικία, τη δραστηριότητα αλλά και την ιδιοσυγκρασία της. Χρησιμοποιήστε τον οδηγό αυτό ως κατευθυντήρια γραμμή και προσαρμόστε ανάλογα.
Βάρος σκύλου Κανονικά επίπεδα δραστηριότητας
5 kg 110g
10 kg 180g
15 kg 240g
20 kg 290g
25 kg 340g
30 kg 380g
35 kg 430g
45 kg 520g
60 kg 650g
80 kg 800g

Σχετικά Προϊοντα

Lucky Lou Food Code Adult Πουλερικά & Φρέσκια Πάπια

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg

1.8kg

€14,72 /kg

037631

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

Leonardo Cat Food Grain Free Senior 1.8kg

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg

1.8kg

€14,72 /kg

037631

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

28,30 € 28,30 €

Meowing Heads So-fish-ticated Salmon

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg

1.8kg

€14,72 /kg

037631

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

Orijen Cat Six Fish

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg

1.8kg

€14,72 /kg

037631

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

Meowing Heads Smitten Kitten

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg

1.8kg

€14,72 /kg

037631

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

Ambrosia Grain Free Cat Adult Sterilized Fresh Salmon & Chicken

Βάρος Μονάδας 340gr 1.8kg

1.8kg

€14,72 /kg

037631

Άμεση Παραλαβή/Παράδοση 1-3 ημέρες

26,50 €

  • Δεν είσαι μέλος;

Έχετε ήδη λογαριασμό;
Σύνδεση ή Επαναφορά κωδικού